Rohm Semiconductor KDZVTFTR39A
Part No.:
KDZVTFTR39A
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZVTFTR39A.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 1W PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOD-123F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5.13%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order KDZVTFTR39A on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZVTFTR39A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZVTFTR39A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZVTFTR39A.
Image KDZVTFTR39A
Part Number KDZVTFTR39A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-123F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Tolerance ±5.13%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 30 V
Operating Temperature 150°C (TJ)