Rohm Semiconductor KDZVTR39A
Part No.:
KDZVTR39A
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZVTR39A.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 1W PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
KDZV
Package/Case:
SOD-123F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5.13%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order KDZVTR39A on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZVTR39A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZVTR39A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZVTR39A.
7.How to contact us to get technical supports, such as KDZVTR39A pin diagram, KDZVTR39A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KDZVTR39A
Part Number KDZVTR39A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series KDZV
Package/Case SOD-123F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Tolerance ±5.13%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 30 V
Operating Temperature 150°C