JAE Electronics KN01L12PG-B
Part No.:
KN01L12PG-B
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
Heavy Duty Connector Inserts, Modules
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKN01L12PG-B.pdf
Description:
CONN PIN INSULATOR BLOCK, 12 POS
Manufacturer:
JAE Electronics
Series:
KN01
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Insert without Contacts
Gender:
Male
Number of Positions:
12
Size:
L
Termination Style:
Crimp
Voltage Rating:
250V
Current Rating (Amps):
23A
Contact Type:
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
1. How to order KN01L12PG-B on DeepFinds Electronics?
3. Are the KN01L12PG-B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KN01L12PG-B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KN01L12PG-B.
Image KN01L12PG KN01L12PG-B KN01L12PG-G-RK
Part Number KN01L12PG KN01L12PG-B KN01L12PG-G-RK
Manufacturer JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics
Series KN01 KN01 KN01
Packaging Bag Tray Bulk
Product Status Active Active Active
Connector Type Insert without Contacts Insert without Contacts Module without Contacts
Gender Male Male Male
Number of Positions 12 12 12
Size L L L
Termination Style Crimp Crimp Crimp
Voltage Rating - 250V 250V
Current Rating (Amps) 23A 23A 23A
Contact Type - - -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C