Dantona Industries L74A34-2-1-2W
Part No.:
L74A34-2-1-2W
Manufacturer:
Dantona Industries
Category:
Battery Packs
Package:
Description:
BATTERY PACK LI-ION 7.4V 18650
Shipping
Inventory:166
Manufacturer:
Dantona Industries
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Battery Chemistry:
Lithium-Ion
Rechargeability:
Yes
Battery Cell Size:
18650
Voltage - Rated:
2
Capacity:
7.4 V
Structure:
3.4Ah
Termination Style:
Side to Side, 1 Row x 2 Cells
Size / Dimension:
Wire Leads
Number of Cells:
1.40" L x 0.70" W x 2.70" H (35.6mm x 17.8mm x 68.6mm)
1. How to order L74A34-2-1-2W on DeepFinds Electronics?
3. Are the L74A34-2-1-2W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L74A34-2-1-2W?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of L74A34-2-1-2W.
Image L74A34-2-1-2W
Part Number L74A34-2-1-2W
Manufacturer Dantona Industries
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Battery Chemistry Lithium-Ion
Rechargeability Yes
Battery Cell Size 18650
Voltage - Rated 2
Capacity 7.4 V
Structure 3.4Ah
Termination Style Side to Side, 1 Row x 2 Cells
Size / Dimension Wire Leads
Number of Cells 1.40" L x 0.70" W x 2.70" H (35.6mm x 17.8mm x 68.6mm)