Dantona Industries LION-1865-26
Part No.:
LION-1865-26
Manufacturer:
Dantona Industries
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsLION-1865-26.pdf
Description:
BATTERY LITH-ION 3.7V 2.6AH 1865
Manufacturer:
Dantona Industries
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Battery Chemistry:
Lithium-Ion
Battery Cell Size:
18650
Voltage - Rated:
3.7 V
Capacity:
2.6Ah
Size / Dimension:
0.80" Dia x 2.60" H (20.3mm x 66.0mm)
Termination Style:
Button Top (Extending)
1. How to order LION-1865-26 on DeepFinds Electronics?
3. Are the LION-1865-26 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LION-1865-26?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LION-1865-26.
Image LION-1865-26
Part Number LION-1865-26
Manufacturer Dantona Industries
Series -
Packaging Box
Product Status Active
Battery Chemistry Lithium-Ion
Battery Cell Size 18650
Voltage - Rated 3.7 V
Capacity 2.6Ah
Size / Dimension 0.80" Dia x 2.60" H (20.3mm x 66.0mm)