Texas Instruments LMK6DA10000ADLER
Part No.:
LMK6DA10000ADLER
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Oscillators
Package:
6-VDFN Exposed Pad
Description:
LOW-JITTER, HIGH-PERFORMANCE, BU
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
LMK6x
Package/Case:
6-VDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
71mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-VSON (3x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order LMK6DA10000ADLER on DeepFinds Electronics?
3. Are the LMK6DA10000ADLER price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMK6DA10000ADLER?
Image LMK6DA10000ADLER
Part Number LMK6DA10000ADLER
Manufacturer Texas Instruments
Series LMK6x
Package/Case 6-VDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 71mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 6-VSON (3x2.5)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)