Texas Instruments LMK6HE025000ADLET
Part No.:
LMK6HE025000ADLET
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Oscillators
Package:
6-VDFN Exposed Pad
Description:
LOW JITTER CLOCK GEN BUFFER
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
LMK6x
Package/Case:
6-VDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-VSON (3x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order LMK6HE025000ADLET on DeepFinds Electronics?
3. Are the LMK6HE025000ADLET price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMK6HE025000ADLET?
Image LMK6HE025000ADLET
Part Number LMK6HE025000ADLET
Manufacturer Texas Instruments
Series LMK6x
Package/Case 6-VDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output HCSL
Voltage - Supply 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 6-VSON (3x2.5)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)