Diodes Incorporated LMN200B02-7
Part No.:
LMN200B02-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Special Purpose
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsLMN200B02-7.pdf
Description:
MCU LOAD SWITCH 200MA SOT-363
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
PNP Pre-Biased, N-Channel Pre-Biased
Applications:
Load Switch
Voltage - Rated:
50V PNP, 60V N-Channel
Current Rating (Amps):
200mA PNP, 115mA N-Channel
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-363
1. How to order LMN200B02-7 on DeepFinds Electronics?
3. Are the LMN200B02-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMN200B02-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LMN200B02-7.
Image LMN200B02-7
Part Number LMN200B02-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type PNP Pre-Biased, N-Channel Pre-Biased
Applications Load Switch
Voltage - Rated 50V PNP, 60V N-Channel
Current Rating (Amps) 200mA PNP, 115mA N-Channel