MACOM Technology Solutions MA4L101-134
Part No.:
MA4L101-134
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF Diodes
Package:
Die
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMA4L101-134.pdf
Description:
DIODE, LIMITER, CHIP
Shipping
Inventory:900
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
MA4L
Package/Case:
Die
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Diode Type:
PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):
Current - Max:
100 mA
Capacitance @ Vr, F:
0.15pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F:
2Ohm @ 10mA, 500MHz
Power Dissipation (Max):
6 W
Operating Temperature:
175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Chip
1. How to order MA4L101-134 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MA4L101-134 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MA4L101-134?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MA4L101-134.
Image MA4L101-134 MA4L101-186
Part Number MA4L101-134 MA4L101-186
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series MA4L MA4L
Package/Case Die 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tray Tray
Product Status Active Active
Diode Type PIN - Single PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max) - 175V
Current - Max 100 mA 100 mA
Capacitance @ Vr, F 0.15pF @ 0V, 1MHz 0.11pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F 2Ohm @ 10mA, 500MHz 2Ohm @ 10mA, 500MHz
Power Dissipation (Max) 6 W 6 W
Operating Temperature 175°C (TJ) 175°C (TJ)