MACOM Technology Solutions MA4P7101F-1072T
Part No.:
MA4P7101F-1072T
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMA4P7101F-1072T.pdf
Description:
DIODE,PIN,SMQ,CERAMIC,SI
Series:
MA4P
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Peak Reverse (Max):
200V
Current - Max:
Capacitance @ Vr, F:
1pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F:
500mOhm @ 100mA, 100MHz
Power Dissipation (Max):
11.5 W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
ODS-1072
1. How to order MA4P7101F-1072T on DeepFinds Electronics?
3. Are the MA4P7101F-1072T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MA4P7101F-1072T?
Image MA4P7101F-1072T
Part Number MA4P7101F-1072T
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Series MA4P
Package/Case 2-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Diode Type PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max) 200V
Current - Max -
Capacitance @ Vr, F 1pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F 500mOhm @ 100mA, 100MHz
Power Dissipation (Max) 11.5 W
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)