MACOM Technology Solutions MA4P7104B-401
Part No.:
MA4P7104B-401
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMA4P7104B-401.pdf
Description:
DIODE,PIN,CERAMIC,AZIAL,HI-PAX
Shipping
Inventory:224
Series:
MELFC
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Voltage - Peak Reverse (Max):
400V
Current - Max:
Capacitance @ Vr, F:
1pF @ 50V, 1MHz
Resistance @ If, F:
500mOhm @ 50mA, 100MHz
Power Dissipation (Max):
6 W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order MA4P7104B-401 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MA4P7104B-401 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MA4P7104B-401?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MA4P7104B-401.
Image MA4P7104B-401T MA4P7104B-401
Part Number MA4P7104B-401T MA4P7104B-401
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series MA4P MELFC
Package/Case Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Diode Type PIN - Single PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max) 400V 400V
Current - Max - -
Capacitance @ Vr, F 1pF @ 100V, 1MHz 1pF @ 50V, 1MHz
Resistance @ If, F 750mOhm @ 50mA, 100MHz 500mOhm @ 50mA, 100MHz
Power Dissipation (Max) 6 W 6 W
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)