NXP USA Inc. MBC13900NT1
Part No.:
MBC13900NT1
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMBC13900NT1.pdf
Description:
RF TRANS NPN 6.5V 15GHZ SOT343
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
6.5V
Frequency - Transition:
15GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
0.8dB ~ 1.1dB @ 900MHz ~ 1.9GHz
Gain:
15dB ~ 22dB
Power - Max:
188mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 5mA, 2V
Current - Collector (Ic) (Max):
20mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-343
1. How to order MBC13900NT1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MBC13900NT1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBC13900NT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBC13900NT1.
Image MBC13900NT1
Part Number MBC13900NT1
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case SC-82A, SOT-343
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 6.5V
Frequency - Transition 15GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 0.8dB ~ 1.1dB @ 900MHz ~ 1.9GHz
Gain 15dB ~ 22dB
Power - Max 188mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 5mA, 2V
Current - Collector (Ic) (Max) 20mA
Operating Temperature 150°C (TJ)