onsemi MBRA2H100T3G
Part No.:
MBRA2H100T3G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMBRA2H100T3G.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMA
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
790 mV @ 2 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
8 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMA
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 175°C
1. How to order MBRA2H100T3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MBRA2H100T3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRA2H100T3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRA2H100T3G.
Image MBRA2H100T3G
Part Number MBRA2H100T3G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 2 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 8 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SMA
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C