GeneSiC Semiconductor MBRH15020L
Part No.:
MBRH15020L
Manufacturer:
GeneSiC Semiconductor
Category:
Single Diodes
Package:
D-67
Description:
DIODE SCHOTTKY 20V 150A D-67
Manufacturer:
GeneSiC Semiconductor
Series:
Package/Case:
D-67
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
20 V
Current - Average Rectified (Io):
150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
580 mV @ 150 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 mA @ 20 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
Operating Temperature - Junction:
1. How to order MBRH15020L on DeepFinds Electronics?
3. Are the MBRH15020L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRH15020L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRH15020L.
7.How to contact us to get technical supports, such as MBRH15020L pin diagram, MBRH15020L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBRH15020L
Part Number MBRH15020L
Manufacturer GeneSiC Semiconductor
Series -
Package/Case D-67
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Current - Average Rectified (Io) 150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 580 mV @ 150 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 20 V