GeneSiC Semiconductor MBRH15020RL
Part No.:
MBRH15020RL
Description:
DIODE SCHOTTKY REV 20V 150A D-67
Technology:
Schottky, Reverse Polarity
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
20 V
Current - Average Rectified (Io):
150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
580 mV @ 150 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 mA @ 20 V
Operating Temperature - Junction:
1. How to order MBRH15020RL on DeepFinds Electronics?
3. Are the MBRH15020RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRH15020RL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRH15020RL.
Image MBRH15020RL
Part Number MBRH15020RL
Product Status Obsolete
Technology Schottky, Reverse Polarity
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Current - Average Rectified (Io) 150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 580 mV @ 150 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 20 V