GeneSiC Semiconductor MBRH15045L
Part No.:
MBRH15045L
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 150A D-67
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io):
150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
600 mV @ 150 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:
1. How to order MBRH15045L on DeepFinds Electronics?
3. Are the MBRH15045L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRH15045L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRH15045L.
7.How to contact us to get technical supports, such as MBRH15045L pin diagram, MBRH15045L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBRH15045L
Part Number MBRH15045L
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Current - Average Rectified (Io) 150A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 150 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 mA @ 45 V