GeneSiC Semiconductor MBRH20035L
Part No.:
MBRH20035L
Manufacturer:
GeneSiC Semiconductor
Category:
Single Diodes
Package:
D-67
Description:
DIODE SCHOTTKY 35V 200A D-67
Manufacturer:
GeneSiC Semiconductor
Series:
Package/Case:
D-67
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
35 V
Current - Average Rectified (Io):
200A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
600 mV @ 200 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 mA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
Operating Temperature - Junction:
1. How to order MBRH20035L on DeepFinds Electronics?
3. Are the MBRH20035L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRH20035L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRH20035L.
7.How to contact us to get technical supports, such as MBRH20035L pin diagram, MBRH20035L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBRH20035L
Part Number MBRH20035L
Manufacturer GeneSiC Semiconductor
Series -
Package/Case D-67
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V
Current - Average Rectified (Io) 200A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 200 V