GeneSiC Semiconductor MBRH20035R
Part No.:
MBRH20035R
D-67
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMBRH20035R.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY REV 35V 200A D-67
Product Status:
Active
Technology:
Schottky, Reverse Polarity
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
35 V
Current - Average Rectified (Io):
200A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
650 mV @ 200 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 mA @ 20 V
Operating Temperature - Junction:
1. How to order MBRH20035R on DeepFinds Electronics?
3. Are the MBRH20035R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRH20035R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRH20035R.
7.How to contact us to get technical supports, such as MBRH20035R pin diagram, MBRH20035R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBRH20035RL MBRH20035R
Part Number MBRH20035RL MBRH20035R
Manufacturer GeneSiC Semiconductor GeneSiC Semiconductor
Series - -
Package/Case D-67 D-67
Packaging Bulk Bulk
Product Status Obsolete Active
Technology Schottky, Reverse Polarity Schottky, Reverse Polarity
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V 35 V
Current - Average Rectified (Io) 200A 200A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 A 650 mV @ 200 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 200 V 5 mA @ 20 V