MACOM Technology Solutions MEST2G-150-10-CM32
Part No.:
MEST2G-150-10-CM32
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF Diodes
Package:
CM32
Description:
RF DIODE PIN CM32
Shipping
Inventory:267
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
CM32
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Diode Type:
PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):
Current - Max:
500 mA
Capacitance @ Vr, F:
0.5pF @ 50V, 1MHz
Resistance @ If, F:
220mOhm @ 100mA, 100MHz
Power Dissipation (Max):
Supplier Device Package:
1. How to order MEST2G-150-10-CM32 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MEST2G-150-10-CM32 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MEST2G-150-10-CM32?
Image MEST2G-150-10-CM32 MEST2G-010-20 MEST2G-020-15 MEST2G-050-45 MEST2G-080-025
Part Number MEST2G-150-10-CM32 MEST2G-010-20 MEST2G-020-15 MEST2G-050-45 MEST2G-080-025
Series - - - - -
Package/Case CM32 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) 2-SMD, No Lead CM27
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Diode Type PIN - Single PIN - Single PIN - Single PIN - Single PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max) - 100V 100V 500V 500V
Current - Max 500 mA 100 mA 100 mA 200 mA 200 mA
Capacitance @ Vr, F 0.5pF @ 50V, 1MHz 0.04pF @ 10V, 1MHz 0.08pF @ 10V, 1MHz 0.25pF @ 50V, 1MHz 0.09pF @ 50V, 1MHz
Resistance @ If, F 220mOhm @ 100mA, 100MHz 2Ohm @ 100mA, 1MHz 1.2Ohm @ 100mA, 100MHz 600mOhm @ 100mA, 1MHz 970mOhm @ 100mA, 500MHz
Power Dissipation (Max) - 10 W 20 W 50 W 80 W
Operating Temperature - 175°C (TJ) 175°C (TJ) 175°C (TJ) -40°C ~ 175°C (TJ)