onsemi MM3Z12VC
Part No.:
MM3Z12VC
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z12VC.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
23 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
900 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z12VC on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z12VC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z12VC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z12VC.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z12VC pin diagram, MM3Z12VC datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z12VC
Part Number MM3Z12VC
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 23 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 900 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C