onsemi MM3Z13VB
Part No.:
MM3Z13VB
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z13VB.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
28 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
900 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z13VB on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z13VB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z13VB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z13VB.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z13VB pin diagram, MM3Z13VB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z13VB
Part Number MM3Z13VB
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 28 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 900 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C