onsemi MM3Z13VC
Part No.:
MM3Z13VC
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z13VC.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
28 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
900 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z13VC on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z13VC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z13VC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z13VC.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z13VC pin diagram, MM3Z13VC datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z13VC
Part Number MM3Z13VC
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 28 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 900 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C