onsemi MM3Z16VB
Part No.:
MM3Z16VB
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z16VB.pdf
Description:
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
16 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
37 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
45 nA @ 11.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z16VB on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z16VB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z16VB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z16VB.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z16VB pin diagram, MM3Z16VB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z16VB
Part Number MM3Z16VB
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 37 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 11.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C