onsemi MM3Z22VST1G
Part No.:
MM3Z22VST1G
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z22VST1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 22V 300MW SOD323
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order MM3Z22VST1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z22VST1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z22VST1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z22VST1G.
Image MM3Z22VST1G
Part Number MM3Z22VST1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)