onsemi MM3Z24VT1
Part No.:
MM3Z24VT1
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z24VT1.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 16.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order MM3Z24VT1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z24VT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z24VT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z24VT1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z24VT1 pin diagram, MM3Z24VT1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z24VT1G MM3Z24VT1
Part Number MM3Z24VT1G MM3Z24VT1
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case SC-76, SOD-323 SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V 24 V
Tolerance ±6% ±6%
Power - Max 300 mW 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms 70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.8 V 50 nA @ 16.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C