onsemi MM3Z27VB
Part No.:
MM3Z27VB
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z27VB.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
75 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
45 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z27VB on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z27VB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z27VB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z27VB.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z27VB pin diagram, MM3Z27VB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z27VB
Part Number MM3Z27VB
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 75 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C