onsemi MM3Z2V4C
Part No.:
MM3Z2V4C
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z2V4C.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.4 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
94 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
45 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z2V4C on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z2V4C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z2V4C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z2V4C.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z2V4C pin diagram, MM3Z2V4C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z2V4C
Part Number MM3Z2V4C
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 94 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C