onsemi MM3Z30VT1G
Part No.:
MM3Z30VT1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z30VT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 30V 300MW SOD323
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order MM3Z30VT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z30VT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z30VT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z30VT1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z30VT1G pin diagram, MM3Z30VT1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z30VT1G
Part Number MM3Z30VT1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±7%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C