onsemi MM3Z33VT3G
Part No.:
MM3Z33VT3G
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z33VT3G.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 23.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order MM3Z33VT3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z33VT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z33VT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z33VT3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z33VT3G pin diagram, MM3Z33VT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z33VT3G
Part Number MM3Z33VT3G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Tolerance ±6%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C