onsemi MM3Z36VB
Part No.:
MM3Z36VB
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z36VB.pdf
Description:
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323F
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
36 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
84 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
45 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z36VB on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z36VB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z36VB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z36VB.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z36VB pin diagram, MM3Z36VB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z36VB
Part Number MM3Z36VB
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 84 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C