onsemi MM3Z39VST1G
Part No.:
MM3Z39VST1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z39VST1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 300MW SOD323
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order MM3Z39VST1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z39VST1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z39VST1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z39VST1G.
Image MM3Z39VST1G
Part Number MM3Z39VST1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Tolerance -
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)