onsemi MM3Z3V3ST1G
Part No.:
MM3Z3V3ST1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z3V3ST1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOD323
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.3 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOD-323
1. How to order MM3Z3V3ST1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z3V3ST1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z3V3ST1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z3V3ST1G.
Image MM3Z3V3ST1G
Part Number MM3Z3V3ST1G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Tolerance ±3%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)