onsemi MM3Z47VT1G
Part No.:
MM3Z47VT1G
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z47VT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 47V 300MW SOD323
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
47 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
170 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 32.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order MM3Z47VT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z47VT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z47VT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z47VT1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z47VT1G pin diagram, MM3Z47VT1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z47VT1G MM3Z47VT1G
Part Number MM3Z47VT1G MM3Z47VT1G
Manufacturer onsemi onsemi
Series - MM3ZxxxT1G
Package/Case SC-76, SOD-323 SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Discontinued
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V 47 V
Tolerance ±5% ±6%
Power - Max 300 mW 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 170 Ohms 170 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 32.9 V 50 nA @ 32.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)