onsemi MM3Z4V3C
Part No.:
MM3Z4V3C
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z4V3C.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
84 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2.7 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z4V3C on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z4V3C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z4V3C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z4V3C.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z4V3C pin diagram, MM3Z4V3C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z4V3C
Part Number MM3Z4V3C
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 84 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.7 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C