onsemi MM3Z51VB
Part No.:
MM3Z51VB
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z51VB.pdf
Description:
DIODE ZENER 51V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
51 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
169 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
45 nA @ 35.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z51VB on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z51VB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z51VB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z51VB.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z51VB pin diagram, MM3Z51VB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z51VB
Part Number MM3Z51VB
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 169 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 35.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C