onsemi MM3Z5V1C
Part No.:
MM3Z5V1C
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z5V1C.pdf
Description:
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
5.1 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
56 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1.8 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z5V1C on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z5V1C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z5V1C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z5V1C.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z5V1C pin diagram, MM3Z5V1C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z5V1C
Part Number MM3Z5V1C
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Tolerance ±5%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 56 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.8 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C