onsemi MM3Z6V8ST1H
Part No.:
MM3Z6V8ST1H
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOD323
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
6.8 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order MM3Z6V8ST1H on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z6V8ST1H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z6V8ST1H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z6V8ST1H.
Image MM3Z6V8ST1H
Part Number MM3Z6V8ST1H
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Bulk
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)