onsemi MM3Z8V2B
Part No.:
MM3Z8V2B
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM3Z8V2B.pdf
Description:
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323F
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
8.2 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
14 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
630 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order MM3Z8V2B on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM3Z8V2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM3Z8V2B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM3Z8V2B.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM3Z8V2B pin diagram, MM3Z8V2B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM3Z8V2B
Part Number MM3Z8V2B
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Tolerance ±2%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 14 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 630 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C