onsemi MM5Z12VT5G
Part No.:
MM5Z12VT5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z12VT5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 500MW SOD523
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±5.42%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOD-523
1. How to order MM5Z12VT5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z12VT5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z12VT5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z12VT5G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z12VT5G pin diagram, MM5Z12VT5G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z12VT5G
Part Number MM5Z12VT5G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±5.42%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)