onsemi MM5Z13VT1G
Part No.:
MM5Z13VT1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z13VT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 500MW SOD523
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±6.4%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-523
1. How to order MM5Z13VT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z13VT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z13VT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z13VT1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z13VT1G pin diagram, MM5Z13VT1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z13VT1G
Part Number MM5Z13VT1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±6.4%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C