onsemi MM5Z36VT1G
Part No.:
MM5Z36VT1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z36VT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 36V 500MW SOD523
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
36 V
Tolerance:
±5.6%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
SOD-523
1. How to order MM5Z36VT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z36VT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z36VT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z36VT1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z36VT1G pin diagram, MM5Z36VT1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z36VT1G
Part Number MM5Z36VT1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Tolerance ±5.6%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C