onsemi MM5Z39VT1
Part No.:
MM5Z39VT1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z39VT1.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 100MW SOD523
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
SOD-523
1. How to order MM5Z39VT1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z39VT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z39VT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z39VT1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z39VT1 pin diagram, MM5Z39VT1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z39VT1 MM5Z39VT1G
Part Number MM5Z39VT1 MM5Z39VT1G
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V 39 V
Tolerance ±5% ±5.1%
Power - Max 100 mW 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms 130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27.3 V 50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C