onsemi MM5Z39VT5G
Part No.:
MM5Z39VT5G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z39VT5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 500MW SOD523
Manufacturer:
onsemi
Series:
MM5ZxxxT1G
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5.13%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-523
1. How to order MM5Z39VT5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z39VT5G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z39VT5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z39VT5G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z39VT5G pin diagram, MM5Z39VT5G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z39VT5G
Part Number MM5Z39VT5G
Manufacturer onsemi
Series MM5ZxxxT1G
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Tolerance ±5.13%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)