onsemi MM5Z43VT1
Part No.:
MM5Z43VT1
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z43VT1.pdf
Description:
DIODE ZENER 43V 100MW SOD523
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
43 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
150 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 30.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-523
1. How to order MM5Z43VT1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z43VT1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z43VT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z43VT1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z43VT1 pin diagram, MM5Z43VT1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z43VT1
Part Number MM5Z43VT1
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Tolerance ±7%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 150 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 30.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C