onsemi MM5Z4V7T5G
Part No.:
MM5Z4V7T5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z4V7T5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD523
Series:
MM5ZxxxT1G
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±6.38%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOD-523
1. How to order MM5Z4V7T5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z4V7T5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z4V7T5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z4V7T5G.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z4V7T5G pin diagram, MM5Z4V7T5G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z4V7T5G
Part Number MM5Z4V7T5G
Manufacturer onsemi
Series MM5ZxxxT1G
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Tolerance ±6.38%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)