onsemi MM5Z7V5ST1G
Part No.:
MM5Z7V5ST1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z7V5ST1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD523
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
SOD-523
1. How to order MM5Z7V5ST1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z7V5ST1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z7V5ST1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z7V5ST1G.
Image MM5Z7V5ST1G
Part Number MM5Z7V5ST1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Tolerance ±2%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C