onsemi MM5Z9V1T1
Part No.:
MM5Z9V1T1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z9V1T1.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 100MW SOD523
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
SOD-523
1. How to order MM5Z9V1T1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z9V1T1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z9V1T1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z9V1T1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z9V1T1 pin diagram, MM5Z9V1T1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z9V1T1G MM5Z9V1T1
Part Number MM5Z9V1T1G MM5Z9V1T1
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V 9.1 V
Tolerance ±6% ±6%
Power - Max 500 mW 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V 200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C