onsemi MMBTH10LT1
Part No.:
MMBTH10LT1
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMBTH10LT1.pdf
Description:
TRANS SS VHF NPN 25V SOT23
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
Frequency - Transition:
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
Power - Max:
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
Current - Collector (Ic) (Max):
Supplier Device Package:
1. How to order MMBTH10LT1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMBTH10LT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMBTH10LT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMBTH10LT1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MMBTH10LT1 pin diagram, MMBTH10LT1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMBTH10LT1G MMBTH10LT1
Part Number MMBTH10LT1G MMBTH10LT1
Manufacturer onsemi onsemi
Series - *
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 -
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
Product Status Active Obsolete
Transistor Type NPN -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V -
Frequency - Transition 650MHz -
Noise Figure (dB Typ @ f) - -
Gain - -
Power - Max 225mW -
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -