onsemi MMBTH10M3T5G
Part No.:
MMBTH10M3T5G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SOT-723
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMBTH10M3T5G.pdf
Description:
RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT723
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOT-723
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
25V
Frequency - Transition:
650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
Power - Max:
265mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MMBTH10M3T5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMBTH10M3T5G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMBTH10M3T5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMBTH10M3T5G.
Image MMBTH10M3T5G
Part Number MMBTH10M3T5G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOT-723
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V
Frequency - Transition 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 265mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)