onsemi MMBZ27VALT3G
Part No.:
MMBZ27VALT3G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Zener Diode Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMBZ27VALT3G.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V SOT23-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
MMBZxxxALT1G
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 22 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order MMBZ27VALT3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMBZ27VALT3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMBZ27VALT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMBZ27VALT3G.
Image MMBZ27VALT3G
Part Number MMBZ27VALT3G
Manufacturer onsemi
Series MMBZxxxALT1G
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 22 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)